[cisco-ttl] Cisco ve Sorular

From: k_sinan_k <k_sinan_k_at_....>
Date: Sun Jan 08 2006 - 19:06:23 EET


Merhaba

Bir kaç soru sormak istiyorum..Öncelikle piyasada CCNP sertifikalı (yada eğitim alan) insanlarımız bu sertifikalarını (yada bu bilgiyi) çalıştıkları işyerlerinde kullanabiliyorlarmı? Yoksa sadece CCNA bilgisi şuanda piyasa için yeterli bir eğitim midir ? Birde şuanda birçok kurum bu tip Cisco eğitimleri vermekte.. VE bu eğitimleri (Microsoft daha çok tabi..) alan birçok kişi gözlemliyorum bir çoğuda işsiz. Acaba ileride de bu eğitimler arabeskleşip önemsizleşecekmi?

Bir soru daha.. Acaba Cisco routerlara modül yapmak istesek cisco tarafından bu konuda döküman ve benzeri yardımcı araçlar elde edebilirmiyiz? Şöyle açıklayayım örneğin bir fabrikada çeşitli makinalara bağlı sensörler var..Ve bunlar da elektronik kartlara bağlı.. Bu elektronik kartlar fabrikanın bazı durumlarını uzaktaki bir ofise (şehirler arası diyelim) iletmesi gerekecek.. Bu kartlardan gelen verileri yapacağım cisco modülde toplayıp bunu Routerımızla noktadan noktaya bağlantı ile ofise gönderilecek..

Yani çeşitli Cisco cihazlarına çeşitli endüstriyel kartlardan gelen bilgileri, dataları herhangi bir pc kullanmadım yapabileceğim bi cisco modülü ile iletmek istiyorum..

Bu tür bir proje yapmak için cisco tarafında hangi seviyeye gelmek gerekir? (Ki CCNP eğitimine kayıt oldum..)

Son bir soru..

VoIP li CRM sistemleri tasarlayabilmek için yada sistem kurmak için Asterix kullanıldığını sf.net de gezince farkettim (Şuanda VoIP de en aktif proje)Acaba ülkemizde bu tip sistemler bu şekilde opensource projelerlemi yapılıyor? Birde benim yapabileceğim kullanıcı arabirimini bu tip kaynaklarla kullanabilirmiyim ?

Biraz çok soru sormuş olabilirim , fakat bu gruba üye olduktan sonra öğrenmek istediklerimi toparlayıp biraraya getirerek sormak istedim..
Dörtgözle cevaplarınızı bekliyorum..

İyi Çalışmalar..
İyi Bayramlar..Sinan Kayabaşı
ground@picproje.org
sinan@gndweb.com
--
Cisco Teknik Tartisma Listesi (Cisco-ttl)

Bu listede onerilen degisikliklerin uygulanmasindaki tum sorumluluk 
kullaniciya aittir. Liste yoneticileri, oneride bulunan liste uyeleri ya da 
bu uyelerin calistigi kuruluslar herhangi bir sekilde sorumlu tutulamazlar. 
Yahoo! Groups Links


<*> To visit your group on the web, go to:
http://groups.yahoo.com/group/cisco-ttl/
<*> To unsubscribe from this group, send an email to:
cisco-ttl-unsubscribe@yahoogroups.com
<*> Your use of Yahoo! Groups is subject to:
http://docs.yahoo.com/info/terms/
Received on Mon Jan 9 11:29:51 2006

This archive was generated by hypermail 2.1.8 : Mon Jan 09 2006 - 11:29:52 EET