Re: [cisco-ttl] inter-vlan routing

From: Murat Özalp (ozalp_at_sakarya.edu.tr)
Date: Wed Mar 30 2005 - 15:31:31 EEST


Aynı networkte dediğiniz; eğer bir 255'lik C sınıfını kullanıyorsanız, bunu alt ağlara bölerek yapabilirsiniz. Örneğin ilk 128 IP bir gruba, ikinci 128 IP de diğer gruba ait olabilir. Bu durumda dediğiniz gibi bir yönlendirici üzerinden iki ağınızı görüştürebilirsiniz.
  ----- Original Message -----
  From: emre aksoy
  To: cisco-ttl_at_yahoogroups.com
  Sent: Wednesday, March 30, 2005 3:26 PM
  Subject: [cisco-ttl] inter-vlan routing

  Slm:
  Catalyst 2950 ile oluşturduğum Vlanlerden ikisinin birbiri ile haberleşebilmeleri istiyorum bunun için router üzerinden inter-routing yapmam gerekli fakat iki vlan de aynı ip networkünde ip adreslerini değiştirmeden iki vlan arası iletişimi nasıl sağlayabilirim.
  Herkese kolay gelsin

[Non-text portions of this message have been removed]

--

Bu listenin Cisco Systems ile herhangi bir baglantisi bulunmamaktadir.

Listede onerilen cozumlerin uygulanmasindaki tum sorumluluk kullaniciya aittir. Liste yoneticileri, liste uyeleri ya da bu uyelerin calistigi kuruluslar herhangi bir sekilde sorumlu tutulamazlar.

Listeden cikmak için cisco-ttl-unsubscribe_at_yahoogroups.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz. Yahoo! Groups Links

<*> To visit your group on the web, go to: http://groups.yahoo.com/group/cisco-ttl/

<*> To unsubscribe from this group, send an email to: cisco-ttl-unsubscribe_at_yahoogroups.com

<*> Your use of Yahoo! Groups is subject to: http://docs.yahoo.com/info/terms/This archive was generated by hypermail 2.1.3 : Thu Mar 31 2005 - 11:34:54 EEST