RE:_[cisco-ttl]_sürekli_ping

From: tayfun guler (taramiko2000_at_yahoo.com)
Date: Thu Jan 15 2004 - 14:48:10 GMT

 • Next message: Durmaz Sezgin: "[cisco-ttl] FW: Cenaze Töreni"

  Merhaba Arkadaşlar;
   
  İlk öncelikle herkese kolay gelsin;
   
  uzun zamandır böyle bir email yazmayı planlıyordum,bugün fırsat oldu.Sizin de fark ettiğiniz gibi bu grup teknik bir grup.Adından da anlaşılacağı gibi bazı şeyleri tartışmamız için teknik veriler elimizde olması gerekir.Bu teknik veriler nelerdir ?
   
  Sorunun gerçekleştiği an itibariyle cisco cihazlarda koşan conf,IOS versiyonu,cihaz modeli,bağlantı şekli,cihazın önündeki,arkasındaki tanımlı firewal,proxy server ,vs. vs....(örnek experts-exchange.com da bir sorun post edildiği zaman ,arkasından 3 sayfa conf çıktısı detay ıvır zıvır geliyor.)
   
  Son olarak; bir post atıldıktan ve bu posta cevaplar verildikten sonra ,ben postu atan arkadaştan son durumu,sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek isterim.Eminim burdaki diğer arkadaşlarım da aynı fikri paylaşıyorlardır benle.Sonuç olarak bu gruptaki herkes kendi işinin dışında gelen sorunlara yardımcı olmaya çalışıyor......
   
  herkese iyi çalışmalar ,selamlar ve sevgiler;
   
  tayfun
   
   
   
   
   
  Bu veriler ışığında birbirimize çok daha efektif şekilde yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum.

  Serhat Erkan <serkan_at_oytek.com.tr> wrote:
  Sorunu güzel özetlemişsin ancak sanki detayları kaçırmış gibiyim ::)))
  Yapıyı , konfigürasyonu biraz daha açarsan eminimki daha çok yardımcı olunacaktır.
  Saygılarımla,
  Serhat Erkan
   

  -----Original Message-----
  From: emre aksoy [mailto:enisaksoy2000_at_yahoo.com]
  Sent: Thursday, January 15, 2004 5:18 PM
  To: cisco-ttl_at_yahoogroups.com
  Subject: [cisco-ttl] sürekli ping

   merhaba beyler;
  Bizim bölümün network alt yapısını değiştirip cisco cihazlar aldık .Bu değişiklikden sonra bazı networkler dışarıya cıkamamaya başladı fakat bu networlerden gateway makinaya ping atınca makinalar dışarı cıkabiliyorlar bizde mecbur sürekli ping çekmek zorunda kalıyoruz.Tanımlı bir ddr yok.Sorun ne olabilir.

  v\:* { BEHAVIOR: url(#default#VML)}o\:* { BEHAVIOR: url(#default#VML)}w\:* { BEHAVIOR: url(#default#VML)}.shape { BEHAVIOR: url(#default#VML)}@font-face { font-family: Wingdings;}@font-face { font-family: Tahoma;}@page Section1 {size: 612.0pt 792.0pt; margin: 72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin: 35.4pt; mso-footer-margin: 35.4pt; mso-paper-source: 0; }P.MsoNormal { FONT-SIZE: 12pt; MARGIN: 0cm 0cm 0pt; FONT-FAMILY: "Times New Roman"; mso-style-parent: ""; mso-pagination: widow-orphan; mso-fareast-font-family: "Times New Roman"}LI.MsoNormal { FONT-SIZE: 12pt; MARGIN: 0cm 0cm 0pt; FONT-FAMILY: "Times New Roman"; mso-style-parent: ""; mso-pagination: widow-orphan; mso-fareast-font-family: "Times New Roman"}DIV.MsoNormal { FONT-SIZE: 12pt; MARGIN: 0cm 0cm 0pt; FONT-FAMILY: "Times New Roman"; mso-style-parent: ""; mso-pagination: widow-orphan; mso-fareast-font-family: "Times New Roman"}A:link { COLOR: blue; TEXT-DECORATION: underline; text-underline: single}SPAN.MsoHyperlink {
          COLOR: blue; TEXT-DECORATION: underline; text-underline: single}A:visited { COLOR: blue; TEXT-DECORATION: underline; text-underline: single}SPAN.MsoHyperlinkFollowed { COLOR: blue; TEXT-DECORATION: underline; text-underline: single}P { FONT-SIZE: 12pt; MARGIN-LEFT: 0cm; MARGIN-RIGHT: 0cm; FONT-FAMILY: "Times New Roman"; mso-pagination: widow-orphan; mso-fareast-font-family: "Times New Roman"; mso-margin-top-alt: auto; mso-margin-bottom-alt: auto}TT { FONT-FAMILY: "Courier New"; mso-fareast-font-family: "Times New Roman"; mso-ascii-font-family: "Courier New"; mso-hansi-font-family: "Courier New"; mso-bidi-font-family: "Courier New"}SPAN.EmailStyle19 { COLOR: navy; FONT-FAMILY: Arial; mso-ascii-font-family: Arial; mso-hansi-font-family: Arial; mso-bidi-font-family: Arial; mso-style-type: personal-reply; mso-style-noshow: yes; mso-ansi-font-size: 10.0pt; mso-bidi-font-size: 10.0pt}SPAN.SpellE { mso-style-name: ""; mso-spl-e: yes}SPAN.GramE { mso-style-name: ""; mso-gram-e:
   yes}DIV.Section1 { page: Section1}OL { MARGIN-BOTTOM: 0cm}UL { MARGIN-BOTTOM: 0cm}

  ---------------------------------
  Do you Yahoo!?
  New Yahoo! Photos - easier uploading and sharing

  Bu listenin Cisco Systems ile dogrudan herhangi bir baglantisi bulunmamaktadir.

  Listeden cikmak için cisco-ttl-unsubscribe_at_yahoogroups.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

  ---------------------------------
  Yahoo! Groups Links

     To visit your group on the web, go to:
  http://groups.yahoo.com/group/cisco-ttl/
    
     To unsubscribe from this group, send an email to:
  cisco-ttl-unsubscribe_at_yahoogroups.com
    
     Your use of Yahoo! Groups is subject to the Yahoo! Terms of Service.

  ____________________________________________________________________________________________________________________________
  Bu e-mail'in tüm icerigi gönderenin kisisel tasarrufu ile olusturulmus ve gönderilmistir. Oyak Teknoloji Bilisim ve Kart Hizmetleri A.S. bu e-mail icerigi hakkinda sorumluluk kabul etmez.

  This e-mail has been sent by the sender under his/her own individual discreation. Oyak Teknoloji Bilisim ve Kart Hizmetleri A.S. accepts no responsibility.

  Bu listenin Cisco Systems ile dogrudan herhangi bir baglantisi bulunmamaktadir.

  Listeden cikmak için cisco-ttl-unsubscribe_at_yahoogroups.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

  ---------------------------------
  Yahoo! Groups Links

     To visit your group on the web, go to:
  http://groups.yahoo.com/group/cisco-ttl/
    
     To unsubscribe from this group, send an email to:
  cisco-ttl-unsubscribe_at_yahoogroups.com
    
     Your use of Yahoo! Groups is subject to the Yahoo! Terms of Service.

  ---------------------------------
  Do you Yahoo!?
  Yahoo! Hotjobs: Enter the "Signing Bonus" Sweepstakes  This archive was generated by hypermail 2.1.5 : Thu Jan 15 2004 - 18:49:50 GMT