Re: [cisco-ttl] FR için dial backup ta iki sorun

From: Pasa Bakac ([email protected])
Date: Mon May 12 2003 - 16:34:33 GMT

 • Next message: Devrim Yener KUCUK: "Re: [cisco-ttl] FR için dial backup ta iki sorun"

   2. sorunda ping C den A ya değilde ,C den ve A dan merkeze (B) çekiliyor. Aktif iki hattan birini koparınca diğer hat hızlanıyor.

  Pasa Bakac <[email protected]> wrote:herkese mrhaba! üç nokta (A B C)fr ile bağlı. bu noktalar arası dial backup kuruldu.Dial backup sistemde iki sorun var.1- A ve C merkez olan B ye bağlanıyorlar. B tarafında A için tanımlı interface i shutdown yapınca A da tanımlı Dialer tetiklenmiyor. Ama A tarafında bir kopukluk olsa tetiklenme gerçekleşiyor ve bağlantı kurukuyor. Sanırım bu şundan kaynaklanıyor. A----ttnet(FR switch)----------------BB tarfaındaki kesintileri A anlayamıyor çünkü B ile ttnet arası hat aktif olduğu için bir türlü dialer tetiklenmiyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim. 2- A ve C aynı anda bağlandığında dial backup bağlantılar yok denecek kadar yavaş. Bu durum da C den A ya ping çektiğimde cok garip bir durum ortaya çıkıyor. ping sonuçlari şöyle.!.!.!.!.!.!.! veya !!!!.!!!!.!!!!.!!!!. gibi aynı periyodda. Niye bir başarı ve bir kayıp veya 4 başarı bir kayıp gibi sıralı sonuçlar veriyor. Sadece tek taraf bağlangığında hat gayet iyi. ping te %100 e yakın başarı var.Bu neden kaynaklanıyor olabilir.
   Biraz uzun oldu ama okuduğunuz için teşekkürler.

  ---------------------------------
  Do you Yahoo!?
  The New Yahoo! Search - Faster. Easier. Bingo.
  Yahoo! Groups Sponsor

  Bu listenin Cisco Systems ile dogrudan herhangi bir baglantisi bulunmamaktadir.

  Listeden cikmak için [email protected] adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

  Your use of Yahoo! Groups is subject to the Yahoo! Terms of Service.

  ---------------------------------
  Do you Yahoo!?
  The New Yahoo! Search - Faster. Easier. Bingo.  This archive was generated by hypermail 2.1.5 : Mon May 12 2003 - 20:39:15 GMT